Навчальний процес

Наш комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №168 Харківської міської ради» працює з 1971 року. Переступивши поріг, з перших кроків дитина потрапляє в затишну атмосферу, створену завдяки постійній турботі, винахідливості, невтомній праці педагогічного колективу. Люблять свій садочок діти, бо й для нас, працівників, він як друга домівка. Намагаємося зробити його затишним, привітним і веселим. Прагнемо, щоб усім малятам було тут цікаво, щоб їм щоранку хотілося йти сюди. Кілька років тому ми вирішили назвати групи дещо нетрадиційно. Пофантазували, обговорили пропозиції кожного, хто виявив бажання взяти участь у цьому, художньо оформили відібрані назви. Вигадки сподобалися і дітям,  і батькам. Тож малюки залюбки поспішають туди, де живуть не просто хлопчики та дівчатка, а «чомусики», «пізнайки», «гномики», «дзвіночки»…

Головною  метою роботи нашого дошкільного закладу є забезпечення гармонійного розвитку дитини, узгодженість в її житті основних тенденцій до самореалізації, саморозвитку та самозбереження, сформованість базису особистісної культури. Колектив дошкільного навчального закладу продовжує  працювати над проблемою розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку з використанням розвиваючих ігор за авторською системою Б.П.Нікітіна.

Весь навчальний процес спрямований на розвиток творчих здібностей дітей. Педагоги дотримуються правил: не давати дитині те, про що вона може дізнатися сама.   Цікаво проводяться подорожі в природу – своєрідні екскурсії, мандрівки екологічною стежиною, під час  яких діти вчаться цінувати та берегти красу. Вихователі навчають своїх вихованців радіти глибині синього неба, першому зеленому листочку,  а також передавати свої враження у малюнках, аплікації, ліпленні.      Педагоги дитячого садка завжди у творчому пошуку. «Щоб навчати дітей, треба знати самим» - такий девіз нашого педагогічного колективу. Працює  в дитячому садку творча група. Традиційними стали засідання  «Педагогічної вітальні», на яких порушуються проблеми охорони фізичного і духовного здоров'я дітей, умови виховання в родині, впровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній процес. Постійно поповнюється методичним матеріалом «Педагогічна скарбничка», де є все для підвищення професійного і культурного рівня педагогів. Педагоги дошкільного закладу є активними учасниками районного конкурсу «Вихователь року», обласних виставок-ярмарків педагогічних ідей та технологій.        Актуальним у роботі нашого садочка є інтеграція родинного і суспільного виховання, активне залучення  членів сім'ї дитини до участі у навчально-виховному процесі дошкільного закладу. Традицією стало проведення днів відкритих дверей, спільних свят та розваг.  Батьки є активними помічниками в естетичному оформлені  приміщень закладу, групових кімнат. Тепла атмосфера зближує та об’єднує і дітей, і батьків, і наших працівників.   Педагоги намагаються створювати найоптимальніші умови для повноцінного розвитку дівчаток і хлопчиків, роблять все, щоб наповнити їх життя радістю, а серце – добротою. Саме їм жити у XXI столітті, саме їм творити своє майбутнє. І саме для того, щоб діти росли всебічно розвинутими особистостями, в нашому дитячому садку ми намагаємось створювати найкращі умови.

Для роботи з обдарованими дітьми в дошкільному закладі працює гурток «Посмішка».