Методична робота

Дошкільний навчальний заклад  працює за програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», програмою  для дітей  старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Методичний кабінет дошкільного навчального закладу є центром методичної допомоги педагогічним працівникам та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Робота методичного кабінету організовується з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів та відповідно до Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу. Методична робота спрямована на забезпечення організаційно-педагогічних умов для життєдіяльності дітей, створення рефлексивно-інноваційного середовища, інформування педагогів про нормативні документи в галузі дошкільної освіти, вивчення потреб і надання практичної допомоги молодим спеціалістам тощо.

Відповідно до виконання плану роботи методкабінету з метою створення чіткої системи методичної роботи та надання допомоги педагогічним працівникам  організовуються і проводяться такі заходи:

- педради;

- консультації;

- школа перспективного педагогічного досвіду;

- колективні перегляди;

- семінари-практикуми;

- робота творчої групи;

- вивчення стану організації життєдіяльності дітей;

- взаємодія дошкільного навчального закладу зі школою;

- взаємодія дошкільного навчального закладу з установами і організаціями;

- робота з батьками.

Більше 20 років дошкільний навчальний заклад працює над проблемою розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку з використанням розвиваючих ігор за авторською системою Б.П. Нікітіна.

Досвід роботи дошкільного навчального закладу за системою Б.П. Нікітіна затверджений Харківським обласним інститутом удосконалення вчителів та надрукований в методичному бюлетені «Джерело педагогічної майстерності» у 1998 році: запропоновані плани, конспекти занять, вправи, сценарії рекомендовані для роботи завідувачам, вихователям-методистам, вихователям, музичним керівникам.

Щороку на базі дошкільного навчального закладу проводяться засідання школи передового педагогічного досвіду «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку за системою Б.П. Нікітіна», керівником якого є завідувач дошкільного навчального закладу Мішнева О.О.

На пошук шляхів удосконалення якості педагогічного процесу спрямована робота колективу дошкільного  навчального закладу  та розроблена структура методичної роботи .

Основними компонентами змісту методичної роботи є:

-    отримання знань педагогами;

-    вміння їх реалізувати на практиці;

-    наявність результативності в педагогічній роботі;

-  створення умов для безперервного вдосконалення фахової майстерності та навчально-виховного процесу з дітьми.

Робота щодо підвищення професійної майстерності педагогів включає як традиційні форми роботи (тестування, курсова підготовка, самоосвіта), так і нові педагогічно ефективні форми, такі як ділові педагогічні ігри.

Проведення відкритих заходів дає змогу зробити висновок, що колектив ефективно впроваджує в практику роботи різноманітні нетрадиційні форми  фізкультурно-оздоровчої роботи, шукає шляхи підготовки до реалізації базового компонента.

В дошкільному закладі зібрано багато матеріалів по даній темі:

• комплекси ранкової гімнастики, фізкультурні свята, розваги, фізхвилинки тощо.

Робота ведеться в таких напрямках:

•   оздоровчо-профілактична;

•   зміцнення здоров'я дитини через отримання фізичного навантаження;

•   валеологічна освіта.

Щороку колектив розглядає питання оздоровлення, виховання здорової дитини, профілактики захворювань з різних позицій на педагогічних радах, семінарах, у роботі з батьками. І кожний рік виникають нові проблеми, міняються підходи, розробляються нові технології.

Відмінною рисою методичної роботи закладу є прагнення до постійного вдосконалення професійної майстерності педагогів, реалізації їхнього творчого потенціалу, що спрямовується на розвиток навчання і виховання дитини. До послуг педагогів інформаційні стенд «Методичний всесвіт», тематичні папки з різних розділів програми, зразки дидактичних посібників, упорядкована картотека літератури, статей, інновацій, передового досвіду. Значна робота проведена в плані добору та систематизації матеріалів методкабінету. В дошкільному закладі зібрана  бібліотека педагогічних видань, розроблена система занять  за  розділами програми.

Під час оформлення та обладнання методичного кабінету витримані такі вимоги:

•  відповідність оформлення сучасним вимогам до навчально-виховного процесу;

• поповнення матеріалу відповідності до вимог програми, сучасних інноваційних технологій;

• логічна послідовність і чіткість у розташуванні матеріалів, доступність для використання.